pátek 21. července 2017

Můj první den s akvarelem...

... normálně jsem docela bordelář (moje olejové barvy věčně bez víček, by vám mohly vyprávět...) ale včera, když prťata dala odpolední siestu, jsem zasedla a udělala si tuhle paletku akvarelů UMTON. Za prvé proto, že když akvarelku vybalíte z papíru, tak kalíšek je čistě bílý a neoznačený a já mám ráda přehled, jak jsem zvyklá od tuby s olejovou barvou ... a i když by se to dalo určitě i očíslovat liháčem zespodu kalíšku, tak má to i druhé plus, a to, že jsem si je alespoň osahala a spadl ze mě ten prvotní strach... Naopak cítím, že to půjde, že jsme si sedli, což jsem třeba u akrylu neměla a doteď se svou  náklonností k němu bojuji. Je na mě hrozně nepoddajný a plastický. A detaily se mi s ním špatně vytvářejí... Takže třeba u dřevěných vyřezávaných věcí ho používám jen na podkladové a větší plochy a pak konečné detaily dodělávám olejomalbou. 

... tak a příště už první pokusy ;)...PS. a děkuji moc Hance za komentář v minulém příspěvku a za podporu ♥

2 komentáře:

  1. Šárko, jak jsem již psala na fcb, nejen, že nádherně malujete, ale i krásné písmo máte. Už se těším na první obrázky. Ty na fcb i instagramu jsou moc povedené.
    Hezké dny přeji a ať se Vám s akvarelem daří. D.

    OdpovědětVymazat
  2. Šári, jdeš na to pěkně z gruntu, už se těším na první malůvky...přeji hodně tvůrčích sil a nápadů.., ale to všechno již máš :-)Blanka

    OdpovědětVymazat

Děkuji za návštěvu a pokud mi budete chtít zanechat komentář, předem moc děkuji ;) Vážím si toho a uděláte mi určitě radost ;)!