čtvrtek 8. června 2017

Rána...

Včera jsme byli na rodičovské schůzce ve školce. Je to zpečetěný a od září nám to začne. Pere se to ve mě a nejraději bych je měla pořád u sebe. Ale vím, že mu tam bude dobře a on se na kamarády tak těší. Každopádně jsem ráda, že až letos. Že jsem neposlechla rady a názory okolí a nedala ho tam už minulý rok. Možná ano, třeba bych si ušetřila pár šedivých vlasů, nervů a byl by to menší chaos a víc času na práci, kdybych měla doma pár dní v týdnu nebo každé dopoledne jenom Mimi, ale já si to ráda všechno "vyžeru" naplno ;)

 ... protože tyhle dny, relativně bezstarostné, kdy ráno nikam nevstáváme, nechvátáme a ranní kakao si vypijeme v klidu třeba i ve společnosti pohádek či "Déčka"... ty dny strašně letí... 

... přes léto nás čeká ale ještě jeden boj a to odnaučit Křemílka na dudlík... byla bych moc ráda, kdyby to šlo bez stresu a pláče, bez lámání přes koleno, tak jako se nám dařilo u něj tak nějak všechno, ale bojím se, že tohle bude dost oříšek...
... vyžaduje ho přes noc a přes den na něm poznám kdy je unavený, protože se hned po něm shání... četla jsem, že násilné odebrání proti jeho vůli také není nejvhodnější a tak nevím... Zkoušíme už s ním o tom posledního půl roku mluvit, ale zatím bez jakýchkoliv úspěchů :)... bude to asi rovnou čekat i Mimi, protože se bojím, aby jí ho nezáviděl, že ona může a on ne... Nu, tak uvidíme. Kdyby měl někdo jakoukoliv radu, vítám... :)


Vaše Šárka ♥2 komentáře:

 1. Milá Šárko,
  taky jsme loňský rok se synem řešili dudlík, bylo mu téměř 3roky a přes den ho neměl vůbec, ale problém byl s odpoledním spánkem (bez něj neusnul a pak byl celý den protivný) a pak večer při usínání. Nakonec jsme dudlík odevzdali čertovi a Mikulášovi a nastalo asi tak týden peklo. Přes den téměř nespal, večer na nás křičel z postýlky hodinu i déle... už jsem měla chuť mu ho vrátit, ale za pár dní to ustalo a dnes je mu 3,5roku a na dudlík už si ani nevzpomene a usíná krásně odpoledne i večer. Takže přeji pevné nervy a hlavně, já jsem se kvůli tomu trápila docela dlouho předem (taky jsme o tom mluvili) a myslím, že nejvíc jsem se tím trápila já:o)
  Přeji krásný víkend. Anna

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Křemílek mi už rok odpoledne nespí. Ale vždy jak se přes den začne shánět po "dudánkovi" je jasné, že je unavený. Sice neusne, ale vezme si ho, sedne do křesílka a odpočívá... po chvíli zase uhání lumpačit :)... a samozřejmě večer na usínání... Jak usne, tak ho vyplivne a do rána pak už spí bez něj...
   Tak bych si přála, kdyby to šlo právě bez těch křiků jak píšeš... Možná proto to i oddaluji (což asi taky není zrovna dobře...) a asi máš pravdu, možná nad tím víc přemýšlím a hloubám já ;)

   Vymazat

Děkuji za návštěvu a pokud mi budete chtít zanechat komentář, předem moc děkuji ;) Vážím si toho a uděláte mi určitě radost ;)!